• D-SMART İÇİN EN AZ KAÇ ÇANAK KULLANMAM GEREKİYOR?

  Türksat uydusu üzerindeki tüm kanalları ve D-Smart kanallarını izlemek için tek çanak kullanmanız yeterlidir. Birden fazla çanak kurulumu yaptırmanız halinde diğer uydulardaki kanalları da izleyebilirsiniz.

 • D-SMART'I HANGİ UYDUDAN İZLEYEBİLİYORUM?

  Türksat uydusuna bakan bir adet çanak anten yeterlidir. Bunun dışında diğer uydulara bakan çanak antenleri de D-Smart ile kullanabilir ve yayın alabilirsiniz. (ÖRNEĞİN; HOTBIRD, ASTRA, SIRIUS vb)

 • BİREYSEL ÇANAK ANTEN KULLANIMI DIŞINDA BİNADAKİ MERKEZİ UYDU SİSTEMİNDEN DE FAYDALANABİLİR MİYİM?

  Bulunduğunuz binada kullanılan merkezi uydu sistemi türksat uydusuna bakıyor ve tüm apartman sakinlerinin kullanımına açık ise (türksat çoklu uydu sistemi) faydalanabilirsiniz. Merkezi uydu sistemindeki uydulardan bir tanesinin türksat olması yeterlidir.

 • BİNADAKİ HERHANGİ BİR ÇANAK ANTEN İLE D-SMART YAYINLARINA ERİŞEBİLİR MİYİM?

  Mevcut herhangi bir çanak anteni (en az 60 cm) türksat uydusuna bakıyor ve dairenize kadar gerekli kablolama mevcut ise yayınlarımıza erişebilirsiniz. Ayarlar  menüsünden gerekli ayarlar yapılarak çanaklarda kullanılan tüm lnb'ler ile kullanılabilir.

 • D-SMART'IN KURULUMU NASIL YAPILIYOR?

  Türksat'a bakan bir çanak anten var ve gerekli fiziksel bağlantı hazırsa kurulum ve kullanım linkini tıklayarak kolaylıkla siz gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli altyapıya sahip değilseniz yetkili servislerimiz size yardımcı olacaktır.

 • KURULUM ÜCRETLİ MİDİR? ÜCRETİ NEDİR?

  Kurulum ücreti, kullanılan ekipmana ve bölgelere göre değişebilir. D-Smart'ı satın almayı düşündüğünüz yetkili bayi size en doğru bilgiyi verecektir.

 • İHTİYACIM OLAN EKİPMAN NEDİR?

  D-Smart yayınlarını izleyebilmek için D-Smart uyumlu bir dijital uydu alıcısı, unıversal lnb, çanak anten ve kablolama yeterlidir. Eğer modül girişli bir uydu alıcısına sahipseniz D-Smart cam modül ile de D-Smart yayınlarını alabilirsiniz.

 • İHTİYACIM OLAN EKİPMANIN ÖZELLİKLERİ NELER OLMALIDIR?

  Turksat 2A/3A uydusu için minimum 60 cm çanak, UNIVERSAL LNB, D-Smart uyumlu dijital uydu alıcınız ve kablolama gereklidir.

 • İHTİYACIM OLAN EKİPMANI NASIL TEMİN EDEBİLİRİM?

  • Uydu alıcınızı satın aldığınız bayi size bu konuda yardımcı olacaktır. Çanak kurulumu isteyen tüketiciler için tavsiye edilen fiyatlar aşağıdaki gibidir.

  Ürünler

  Fiyat

  Tek LNB'li Çanak Kurulumu (20mt Kablo Dahil)

  135 TL

  Çift LNB'li Çanak Kurulumu (40mt Kablo Dahil)

  195 TL

  Tekli LNB

  35 TL

  Çiftli LNB

  60 TL

  Dörtlü LNB

  90 TL

  Kablo (mt)

  1,50 TL

  Servis Bedeli

  45 TL

 • TEK ÇANAK ANTEN İLE BİRDEN FAZLA D-SMART'TAN FAYDALANABİLECEK MİYİM?

  D-Smart'larınızı çoklu dağıtım sistemi (MULTISWITCH) olarak adlandırılan bir ekipmana bağlayarak faydalanabilirsiniz.

 • TEK BİR D-SMART İLE EN FAZLA KAÇ TELEVİZYONA YAYIN ALABİLİRİM?

  Tek bir d-smart ile aynı yayını izlemek koşuluyla birden fazla televizyondan yayın alınabilir. TV'lerin farklı kanal gösterebilmeleri için ayrı birer d-smart uyumlu dijital uydu alıcısına bağlı olmaları gerekmektedir. (SCART VE  VİDEO GİRİŞLERİNİ KULLANARAK)

 • ÇOK ÇANAKLI UYDU SİSTEMİ KULLANIYORUM, BU DURUMDA YAYINLARINIZI NASIL İZLEYEBİLİRİM?

  Çok çanaklı uydu sistemlerinde, türksat 2A/3A'ya bakacak şekilde konumlandırılan antenin herhangi bir dıseqc girişine takılı olması ve uydu alıcısı üzerinde dıseqc ayarlarının yapılması halinde yayınları izleyebilirsiniz.