• HD (HIGH DEFINITION) NEDİR?

  Günümüzdeki standart görüntü sistemlerinden çok daha yüksek kalitede resimleri görüntüleme imkanı sunan bir teknolojidir. HD resimlerde aynı resim için kullanılan piksel sayısı sd (STANDARD DEFINITION) resme göre çok daha yüksektir (SD=720X576, HD=1280X720 MİNİMUM). HD yayın, bugüne kadar kullandığımız standart yayınlara göre en az 2 kat daha iyi görüntü kalitesine sahiptir.

 • D-SMART HD NEDİR?

  D-smart HD, HD teknolojisi ile yayımlanan yayınları evinize getiren uydu alıcısıdır. D-Smart HD ile HD kanalları yüksek çözünürlük ile izler ve mükemmel bir TV izleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • D-SMART HD'NİN AVANTAJLARI NELERDİR?

  HD teknolojisine sahip yayınları daha kaliteli ses ve görüntü ile izlemenize imkan sağlar. D-Smart HD ile renkler daha canlı ve parlak, detaylar daha nettir. Ayrıca HD Smart'ta dolby digital ses sistemi ile yayınların tadını çıkarabilirsiniz.

 • HD YAYINLARI SEYREDEBİLMEK İÇİN NASIL BİR TELEVİZYONA İHTİYACIM VAR?

  Televizyonunuzun HD ready veya full HD olması gerekmektedir.

 • D-SMART HD İLE İZLEYEBİLECEĞİM DİĞER KANALLAR NELERDİR?

  D-smart HD ile filmden diziye, belgeselden spora, eğlenceden çocuk kanallarına 290’dan fazla ulusal, yerel ve yabancı kanalı izleyebilirsiniz. Ayrıca, hotbird uydusuna bakan bir çanak anteniniz varsa, yüzlerce yabancı kanalı da şifresiz olarak izleyebilirsiniz.

 • D-SMART HD SAYESİNDE YAYIMLANAN PROGRAMLARI ORİJİNAL DİL SEÇENEĞİ İLE İZLEYEBİLİR MİYİM?

  Evet. D-Smart HD ile dil seçeneğini destekleyen yayınları orijinal dilinde ve türkçe altyazılı ya da türkçe dublajlı olarak izleyebilirsiniz.

 • D-SMART HD’YE ÜYE OLDUKTAN NE KADAR SÜRE SONRA D-SMART HD YAYINLARINI İZLEYEBİLİRİM?

  Smartcard aktivasyonu gerçekleşir gerçekleşmez D-Smart HD'nin avantajlarından faydalanabileceksiniz.

 • D-SMART HD'NİN KAYIT ÖZELLİĞİ NEDİR?

  Faturanıza ek aylık 3 tl’ye kolay kayıt ek paketi satın alarak sevdiğiniz, tekrar izlemek istediğiniz programları kaydedebilirsiniz. Böylece yayın akışına bağlı kalmaz ve sevdiğiniz programları kaçırmazsınız.

  Kolay kayıt ek paketinin avantajlarından yararlanabilmeniz için aşağıdaki d-smart HD uydu alıcısı modellerinden herhangi birine sahip olmalısınız:

  o    DS830NDS

  o    DZS3002NDS

  o    DSI729DST

  o    DSI724DST

  o    HBR-2002S

  o    S7560 (VESTEL)

 • KAYIT ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

  İzlemekte olduğunuz bir program sırasında akıllı kumandanızın (R) kaydet tuşuna basarsanız, program kaydedilmeye başlar.

  Kumandanızın (rehber) tuşuna bastığınızda ekrana gelecek olan program listesinden, istediğiniz üzerine gelerek, kayıt bilgisi girebilirsiniz. Bunun için kayıt edilecek program üzerinden kumandanızın (R) tuşuna basmanız yeterli.

  Kaydettiğiniz programları görmek ve izlemek için, kumandanızın "menü" tuşuna basınız. Ekrana gelecek menüden "planlayıcı", ardından "kayıtlar" menülerini seçiniz. Kayıtlar ekranında, kaydedilmiş tüm programları görebilir ve istediğinizi izleyebilirsiniz.

 • DURDURMA VE GERİ ALMA ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

  Kolay kayıt ek paketini satın aldığınızda artık televizyonda bir program izlerken istediğiniz zaman ara verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kumandanızın "pause" (II) tuşuna basmak. Programı kaldığı yerden izlemek için "play" (I>) tuşuna basınız.

  İzlediğiniz programı geri almak için kumandanızın "rewind" (<<) tuşuna basınız. Tekrar ileri gitmek içinse "forward" (>>) tuşuna basmanız yeterli.

 • D-SMART’IN YAYIN AKIŞINDAN BAĞIMSIZ OLARAK SUNDUĞU İÇERİK ARŞİVİ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİM?

  Kolay kayıt ek paketini satın alarak, D-Smart’ın yayın akışından bağımsız olarak sunduğu yüzlerce zengin içeriğin içerisinden istediğiniz içeriği istediğiniz anda izleyebilirsiniz. Bunun için D-Smart HD uydu alıcınıza 2 GB ve üzeri flash bellek veya 160GB ve üzeri hard dısk takmanız ve uydu alıcınızı ethernet kablosu aracılığıyla internete bağlamanız gerekmektedir.