• ABONELİĞİMİ SONLANDIRMAM DURUMUNDA MÜLKİYETİ MUHAFAZA KAYDIYLA TARAFIMA TESLİM EDİLEN TÜM DONANIMI NE YAPMAM GEREKİYOR?

  Satış formu ve taahhütnamenin herhangi bir nedenle feshi veya sona ermesi halinde varsa tarafınıza mülkiyeti muhafaza kaydıyla teslim edilen, modem dahil tüm donanımı 7 (yedi) gün içerisinde yetkili satıcı ve/veya bayilere iade etmeniz gerekmektedir. Aksi halde donanım bedeli adınıza faturalanacak olup eve kadar fiber abonelerine tahsis edilen fiber modem için 250 TL, kablolu modem için 30 TL , kablosuz modem için 75 TL, VDSL modem için 180 TL donanım bedelini ödemeniz gerekecektir. Ayrıca modem ile birlikte teslim edilen ekipmanın iade edilmemesi durumunda, adaptör için 10 TL, ethernet kablosu için 1 TL, telefon kablosu için 1 TL, splitter için 2 TL ücret tarafınıza faturalandırılacaktır.

 • STATİK IP HİZMETİ VERİYOR MUSUNUZ?

  Statik IP hizmeti sunuyoruz. Hizmeti satın almak istediğinizde, online işlemler iletişim formu üzerinden veya 0850 533 0 533 D-Smart Müşteri Hizmetleri’nden talebinizi iletebilirsiniz.

   

   

 • TARİFE DEĞİŞİKLİĞİ VE NAKİL İŞLEMİNDE ABONE NUMARAM DEĞİŞİR Mİ?

  Tarife değişikliğinde abone numaranız değişmemektedir.

  Nakil işleminde yeni adres/telefon numarasına taşınma yapıldığı için abone numaranız değişmektedir. Abone numaranıza online işlemlerden ulaşabilirsiniz.

 • D-SMARTNET İNTERNET TARİFEMİ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİM?

  İnternet tarifenizi  değiştirmek için talebinizi online işlemler iletişim formu üzerinden veya  0850 533 0 533 D-Smart Müşteri Hizmetlerinden iletebilirsiniz.

   

   

 • NAKİL YA DA TARİFE DEĞİŞİKLİĞİ YAPTIRDIĞIM AY İÇERİSİNDE KULLANACAĞIM KOTA MİKTARINDA BİR DEĞİŞİKLİK OLACAK MIDIR?

  Nakil ya da tarife değişikliğini gerçekleştirdiğiniz ay içerisinde kota miktarınız kıst hesabı uygulanarak hesaplanır. Örneğin 4 GB’lık limitli aboneliğinizde, ayın 16. gününde nakil işlemi ya da tarife değişikliği gerçekleşti ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

 • LİMİTLİ TARİFELİ ABONELİKTEN YARARLANIYORUM. AY İÇERİSİNDE KULLANMAM GEREKEN KOTA MİKTARI NEDİR?

  Hattınızın aktif olduğu tarihten ayın sonuna kadar geçen süreye ait gün sayısına göre limitiniz hesaplanmaktadır. Örneğin 4 GB’lık limitli aboneliğiniz ayın 16. gününde aktif oldu ise, ayın bitimine kadar kullanabileceğiniz kota miktarı 15 gün üzerinden 2 GB olacaktır.

 • SABİT TELEFON ABONELİĞİMİ İPTAL ETTİRMEK İSTİYORUM NE YAPMAM GEREKİR?

  Sabit telefon hizmeti olmadığı zaman, internet hizmetinizi yalın olarak almanız  gerekmektedir. Sabit telefon hizmetinizin iptal edilerek, yalın internet  dönüşüm talebinizi iletmek için 0850 533 0 533 D-Smart Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

 • İNTERNET ABONELİĞİ İÇİN SABİT TELEFON ABONELİĞİNİN OLMASI ZORUNLU MUDUR?

  Sabit telefon aboneliğinin  olması zorunlu değildir. Yalın internet hizmeti ile sabit telefon aboneliği  olmaksızın internet hizmeti alabilirsiniz.

 • YENİ BİR ADRESE NAKİL GERÇEKLEŞTİRDİĞİMDE İNTERNETİM KAÇ GÜNDE AKTİF HALE GELİR?

  Modeminiz adresinize bayimiz tarafından teslim edilecektir. D-Smart İnternet modemler tak-çalıştır olup, kablo bağlantıları gerçekleştiğinde, internet bağlantası için gerekli bilgiler otomatik olarak yüklenmektedir. 

 • BAŞKA BİR ADRESE TAŞINIYORUM, ABONELİĞİMİ DE NAKLETTİREBİLİR MİYİM?

  Aboneliğinizi internet alt yapısı olan bir adrese nakil ettirebilirsiniz. Nakil yapılacak adreste uygun alt yapı varsa mevcut tarife ve kampanyanızla geçiş yapabilirsiniz.  Farklı bir alt yapı bulunuyorsa, tarafınıza iletilen tarife bilgileri ile geçişiniz yapılabilir. Örneğin kullandınız hizmet ADSL ancak yeni adresinizde alt yapı fiber ise onayınıza istinaden fiber tarifelerine geçiş işleminiz yapılarak nakil işleminiz tamamlanır. Nakil işlem ücreti 29 TL’dir.

 • AKN’Mİ AŞTIĞIMI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

  AKN’nizin %80 ve %100’üne ulaştığınızda tarafınıza, SMS ve web tarayıcınızın ekranında çıkartılan bilgilendirme sayfası  ile bilgilendirme yapılır. Dilerseniz kullandığınız internet data miktarını Online İşlemler sayfasından öğrenebilirsiniz. 

 • ABONELİĞİMİ FARKLI BİR KİŞİYE DEVİR YAPABİLİR MİYİM?

  D-Smart İnternet aboneliğinizi başka bir kişiye veya şirkete devredemezsiniz.

 • MODEMİM VAR, NASIL D-SMART İNTERNET ABONESİ OLABİLİRİM?

  Başvuruda bulunduğunuz hizmet alt yapısıyla uyumlu olmak koşuluyla kendi modeminizi D-Smart İnternet bağlantısı için kullanabilirsiniz. Örneğin; D-Smart İnternet’ten başvuruda bulunduğunuz hizmet VDSL ise modeminiz de VDSL olmalı. 

 • D-SMART İNTERNET ABONELİĞİ İLE BİRLİKTE MODEM TALEP ETTİM. MODEMİMİ NASIL ALABİLİRİM?

  Modeminiz adresinize bayimiz tarafından teslim edilecektir. D-Smart İnternet modemler tak-çalıştır olup, kablo bağlantılarını gerçekleştirdiğiniz zaman, internet bağlantası için gerekli bilgiler otomatik olarak yüklenmektedir. 

 • İNTERNET BAĞLANTISI KURABİLMEM İÇİN GEREKLİ CİHAZLAR/DONANIMLAR NELERDİR?

   Almış olduğunuz hizmete göre, ADSL, VDSL veya fiber modeme ihtiyacınız bulunmaktadır. 

 • İMZALADIĞIM D-SMART İNTERNET ABONELİK SÖZLEŞMESİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

  D-Smart İnternet abonelik sözleşmesine online işlemler belgelerim menüsünden, bayilerimizden ulaşabilirisiniz. 

 • D-SMART İNTERNET AKTİVASYON İŞLEMLERİ KAÇ GÜNDE TAMAMLANIR?

  İnternet aktivasyon işlemleriniz sabit telefonunuz varsa 3 iş günü, fiber internet 5 iş günü, yalın internet ve yalın fiber internet  7 iş günü içerisinde gerçekleştirilecektir. Ancak alt yapı, abone kaynaklı vb nedenlerle aktivasyon işlemi 30 güne kadar uzayabilir. 

 • İMZALADIĞIM D-SMART İNTERNET ABONELİK SÖZLEŞMESİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM?

  D-Smart İnternet abonelik sözleşmesine online işlemler belgelerim menüsünden, bayilerimizden ulaşabilirisiniz. 

 • BAŞKA BİR SERVİS SAĞLAYICIDAN İNTERNET ABONESİYİM. NASIL D-SMART İNTERNET ABONESİ OLABİLİRİM?

  İster bireysel abone, ister kurumsal abone olun internet hizmetinizde herhangi bir kesinti olmadan eski internet servis sağlayıcınızdan D-Smart İnternet’e geçiş yapabilirsiniz. Bunun için bayimiz tarafından iletilen sözleşme ile birlikte  ISS geçiş talep dökümanını doldurmanız ve imzalamanız gerekiyor. ISS geçiş evrağı sistemimize yüklendikten sonra internetiniz kesilmeden geçiş işleminiz tamamlanacaktır.

 • D-SMART İNTERNET ABONESİ OLMAK İSTİYORUM. NEREDEN BAŞVURU YAPABİLİRİM?

   

   

  • 0850 533 0 533 D-Smart Müşteri Hizmetlerinden,
  • Dsmart https://dsmart-internet.com internet sayfamızdan,
  • Dsmart bayilerimizden başvuru yapabilirsiniz.

   

 • AKN NEDİR? NEDEN SINIRSIZ TARİFELERDE AKN UYGULAMASI YAPILIYOR?

  AKN uygulaması, sınırsız internetin, belli miktardaki kullanımı aşmayan bireysel internet abonelerine daha ulaşılabilir ve avantajlı fiyatlarla sunabilmesini sağlayan bir alt paketleme yöntemidir. Bu yöntemle, belli bir kullanımı aşmayan internet abonelerinin yüksek kullanımı olan abonelerin yarattığı ekstra maliyetleri taşımasının önüne geçilmekte ve farklı kullanım alışkanlıklarına göre fiyatlama yapılabilmektedir.

   Sınırsız paketlerde AKN seviyesi aşılsa dahi internet hizmeti ekstra bir ücret söz konusu olmadan kullanılabilmekte, sadece hız 3 Mbps ile sınırlandırılmaktadır.

   Böylelikle bireysel kullanım dışına çıkan kullanımların, hizmetin kiralanması ve paylaşılmasının şebeke verimliliğine ve hizmet kalitesine olası olumsuz etkileri de önlenmektedir.