1-Güvenli İnternet Nedir?
Güvenli İnternet Hizmeti, ailenizi internetin istemediğiniz içeriklerinden koruyan ücretsiz ve kullanımı kolay bir sistemdir.
Bilgisayarınıza yazılım yüklemenize gerek yoktur.
Size Aile Profili ve Çocuk Profili olmak üzere iki alternatif sunar.
İstediğiniz zaman Güvenli İnternet Hizmetini alabilir, istediğiniz zaman profilinizi değiştirebilir, isterseniz bu hizmetten vazgeçebilirsiniz.

2-Profiller nelerdir?


Aile profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen aile profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlanmadığı profildir.

Kumar, uyuşturucu, fuhuş, müstehcenlik, şiddet, terör, dolandırıcılık, zararlı yazılım gibi kategorilerdeki siteleri engelleyen profildir.

Çocuk profiline ek olarak kişisel sitelere, forum ve paylaşım sitelerine erişim sunar.

Ayrıca sosyal medya, oyun ve sohbet kategorilerini ise ayrı ayrı seçme imkanı sunar.Çocuk profili: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından İşletmecilere gönderilen, çocuk profiline ilişkin listedeki alan adı, alt alan adı, IP adresi ve portlara abonenin erişiminin sağlandığı profildir.

Pedagoji, sosyoloji ve psikoloji alanlarında uzman akademisyenlerin bulunduğu bir komisyon tarafından belirlenen kriterlere uygun kategorilerdeki sitelere erişilebilen profildir.
Çocuk profili ile eğitim,ödev, bankacılık uygulamaları, alışveriş, müzik-oyun-eğlence, haber, e-posta, resmi ve kamu siteleri,tatil, özel şirketler, eğitim kurumları, e-devlet gibi pek çok farklı türden siteye erişebilirsiniz.3-Güvenli İnternet Hizmeti'ni nasıl alabilirim?

Online İşlemler’e girerek Güvenli İnternet menüsünden istediğiniz profili seçebilir veya Güvenli İnternet kullanmak istemiyorsanız profilinizi iptal edebilirsiniz.

 

2850’ye kısa mesaj (SMS) göndererek de istediğiniz profili seçebilir veya Güvenli İnternet kullanmak istemiyorsanız profilinizi iptal edebilirsiniz.

 

Çocuk Profiline geçiş için      GUVENLI COCUK ABONENUMARAS
Yalın Aile Profiline geçiş GUVENLI AILE ABONENUMARASI
o   Aile + Oyun Filtreli Profil geçişi için GUVENLI OYUN ABONENUMARASI
o   Aile + Sosyal Filtreli Profili Geçiş  GUVENLI SOSYAL ABONENUMARASI
 o   Aile + Sohbet Filtreli Profili Geçiş GUVENLI SOHBET ABONENUMARASI
 o  Aile + Sosyal+Sohbet Filtreli Profili Geçiş GUVENLI SOSYAL SOHBET ABONENUMARASI
o   Aile + Sosyal+OYUN   Filtreli Profili Geçiş GUVENLI SOSYAL OYUN ABONENUMARASI
 o  Aile + Oyun+Sohbet  Filtreli Profili Geçiş  GUVENLI OYUN SOHBET ABONENUMARAS
o   Aile + Sosyal+Sohbet+Oyun Filtreli Profili Geçiş GUVENLİ SOSYAL SOHBET OYUN ABONENUMARASI
İptal işlemleri için GUVENLI IPTAL ABONENUMARASI


4-Nasıl Çalışır?
Seçtiğiniz güvenli internet hizmeti profili nedeniyle İnternet sitelerine erişemediğinizde, Uyarıcı ve Bilgilendirici İnternet Sayfasına yönlendirileceksiniz.

5-Güvenli İnternet Hizmeti almasam da internet erişimim kısıtlanacak mı?
Güvenli İnternet Hizmeti almadığınızda internet erişiminizde herhangi bir kısıtlama veya denetleme olmayacak.

6-Güvenli İnternet Hizmeti ücretli mi?
Ücretsiz olarak sunulmaktadır.

7-Evimdeki her bilgisayarda kullanabilir miyim?
Güvenli İnternet Hizmeti internet erişiminiz üzerinde kontrol sağlamaktadır. Bu nedenle aynı internet erişimini kullanan tüm bilgisayarlarda hizmet geçerli olacaktır.

8-İstediğim zaman Güvenli İnternet Hizmeti'nden çıkabilir miyim?
Evet. İstediğiniz zaman online işlemler merkezimizden Profil değişikliğinizi yapabilir ve Güvenli İnternet Hizmeti'nden çıkabilirsiniz.

9-Güvenli İnternet Hizmeti, bilgisayarıma virüs bulaşmasını engeller mi?
Güvenli İnternet Hizmeti ile sakıncalı sitelere erişim kısıtlanmaktadır. Bilgisayarınızı virüs ve diğer zararlı uygulamalardan korumaz.